Het zal al lang geen geheim meer zijn dat het digitaal delen van je lokaal medicatieschema verplicht is (indien het technisch mogelijk is voor jou via je softwarepakket) om het honorarium voor de dienstverlening huisapotheker te ontvangen.
Je kan het lokaal medicatieschema op 2 manieren delen:
- Via Vitalink
- Via de Pharmaceutical Care Data Hub (PCDH) van FarmaFlux. Wanneer je het schema digitaal deelt via de PCDH spreken we over het Farmaceutisch Medicatieschema (FMS).

Afhankelijk van je apotheeksoftware kan je je medicatieschema delen via Vitalink en of via de PCDH.
Vergeet zeker je patiënten niet te informeren waar zij hun digitaal gedeeld medicatieschema kunnen terugvinden.
Hiervoor kunnen ze vertrekken vanuit MijnGezondheid. Op VIDIS, waar de patiënt ook zijn afleverhistoriek kan zien, wordt momenteel enkel het vitalink medicatieschema getoont en via CoZo, VZN KUL, RSW en BGN kan zowel het Vitalink medicatieschema als het FMS gevisualiseerd worden.

Patiënten kunnen er uiteraard ook voor kiezen om rechtstreeks naar de Gezondheidsnetwerken (CoZo, VZN KUL, RSW en BGN) te gaan om hun vitalink en/of FMS te visualiseren.
Indien zowel het Vitalink medicatieschema bestaat als het FMS is het belangrijk om steeds even na te gaan welk medicatieschema het meest recent en correct is gezien deze schema’s door verschillende zorgverstrekkers kunnen gedeeld zijn en ook verschillende informatie kunnen bevatten.
Het grote verschil tussen beide schema’s is het feit dat het FMS enkel kan aangemaakt worden door de huisapotheker en dus enkel voor huisapothekerpatiënten.
Het Vitalink medicatieschema kan voor elke patiënt aangemaakt worden maar kan ook door verschillende zorgverstrekkers gedeeld worden wat zonder duidelijke afspraken voor overschrijfproblemen kan zorgen.
Beide schema’s zijn zowel door de patiënt als al zijn zorgverstrekkers met een therapeutische relatie te visualiseren.